DomůRady a NávodyMyslíte si, že se vaše pokožka setkala s alergenem a nevíte, jak se...

Myslíte si, že se vaše pokožka setkala s alergenem a nevíte, jak se jí zbavit? Klíčem je hydratace a posílení kožní bariéry!

-

Pokud se setkáte s alergickou reakcí své pokožky, jistě to pocítíte. Alergická vyrážka svědí, vyskytují se na ní nevzhledné pupínky, puchýřky, v důsledku drbání také mikrotrhninky, které umožňují vznik druhotné infekce kvůli snazšímu vstupu bakterií do vašeho těla. Cílem však je alergickou reakci včas podchytit, aby k mikrotrhlinkám nedošlo a pokožka byla co nejdříve zase fit.

Jak postupovat v cestě za pokožkou, která nesvědí

V prvé řadě by bylo vhodné objevit alergen, který reakci způsobil. Jen tak může být do budoucna zamezeno alergické vyrážce. Dále je vhodné, pokaždé když budete nuceni s alergenem pracovat, abyste používali k manipulaci s ním rukavice či další ochranné prostředky. Vyrážka na rukou se v případě alergického ekzému vyskytuje vůbec nejčastěji, ruce jsou přece jenom vystaveny k manipulaci s různými látkami nejčastěji. Alergii je vhodné léčit co nejdříve, právě proto, abychom se vyvarovali již zmíněným mikrotrhlinkám. K tomu, abychom zamezili svědění a tím i škrábání, je nutné pokožku hydratovat a posílit ochrannou bariéru pokožky. Co pomáhá proti svědění kůže jsou hydratační a bariérové krémy, které jsou pro řešení těchto problémů určeny. Jedním z krémů je bariérový a hydratační krém Dermaguard.

Jak Dermaguard používat a k čemu slouží

Hydratační a bariérový krém Dermaguard používejte na umyté a jemně osušené ruce nebo kdekoliv, kde vás vyrážka trápí. Je schopen hydratovat po dobu až 6 hodin, zatímco nezanechává mastný pocit na rukou a dobře se vstřebává. Neobsahuje žádná aditiva, která by pokožku dráždila. Hydratační krém je možné použít také na opruzeniny, iritační nebo atopický ekzém. Před jeho aplikací se ujistěte, že se na kůži nenachází žádné mokvající oblasti nebo její výrazné narušení. V tom případě by bylo nutné navštívit dermatologa a nasadit potřebnou léčbu.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek